Metro Warszawskie Sp. z o.o.
szukaj 
szukaj w   
Wyszukiwanie zaawansowane
 

Biuletyn Informacji Publicznej

RSS Informacja o kanałach RSS Wersja mobilna Wersja dla niepełnosprawnych
 

BIP - Metro Warszawskie Sp. z o.o. > Menu Podmiotowe > Przedmiot działalności > Przedmiot działalności

Przedmiot działalności

  Drukuj
 

Misją Metra Warszawskiego Sp. z o.o. jest realizowanie przewozów pasażerskich koleją podziemną w Warszawie, bieżące utrzymanie i eksploatacja taboru, urządzeń i obiektów metra oraz zastępstwo inwestycyjne i nadzór nad pracami budowlanymi przy rozbudowie sieci stołecznego metra.

Spółka korzysta z udostępnionej przez miasto st. Warszawa infrastruktury metra (tunele, stacje) i odpowiada za ich utrzymanie. W ramach działalności eksploatacyjnej (przewozowej) spółka, na podstawie umowy handlowej, otrzymuje od Zarządu Transportu Miejskiego wynagrodzenie obliczane na podstawie ustalonej stawki za wozokilometr (kilometr przejechany przez wagon metra).

Dodatkowe źródło utrzymania firmy stanowią dochody z działalności handlowej Metra Warszawskiego (wynajem powierzchni handlowej, reklamowej itd.) oraz dochody z działalności inwestycyjnej. Miasto st. Warszawa zleca spółce pełnienie funkcji inwestora zastępczego przy rozbudowie metra, za co spółka otrzymuje wynagrodzenie obliczane jako procentowy współczynnik wysokości podpisywanych kontraktów.

patrz:

Status Prawny, Akt Założycielski. Rozdział II. Przedmiot działalności Spółki.

 
 
Wprowadził BZMW/kmalawko 05-02-2008
Aktualizujący bzmw/kmalawko 22-04-2009
Zatwierdzający bzmw/mmichalik 22-04-2009
Publikujący Świeca Jakub (Gabinet Prezydenta (GP)) 22-04-2009
Liczba odwiedzin: 14200
Rejestr zmian